Opremanje škole micro:bit računalima

Autor: Lareta Žubrinić, 12. 9. 2017.

Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet u suradnji s Institutom za razvoj i inovativnost mladih - IRIM, a uz podršku resornog Ministarstva pokreće projekt ProMikro s ciljem uvođenja algoritamskoga načina razmišljanja i problemskoga pristupa u različite nastavne predmete i izvannastavne aktivnosti uporabom mikroračunala u nastavi 6. razreda. Na ovaj se projekt nadovezuje i Virovitičko-podravska županija kroz „OSNOVE KORIŠTENJA BBC micro:bit MIKRORAČUNALA“  za učenike petih razreda osnovnih škola kojima je osnivač VPŽ

Budući da su naši učenici s učiteljem informatike još od prošle godine uključeni u rad s mikroračunalima, rado smo se prijavili i na Javni poziv za iskaz interesa za rad u ProMicro. Na edukaciji, za koju smo  prijavili troje učitelja (matematika, tehnička kultura, biologija i priroda) saznat će se više o načinima uporabe mikroračunala u nastavi svih predmeta uz posebni naglasak na razvoj digitalne pismenosti i kreativnosti u djece.

U drugoj fazi projekta planirano je opremanje svih učenika 6. razreda osnovnih škola mikroračunalima te obrazovnim sadržajima za njihovu uporabu. Mikroračunala će biti u vlasništvu škola koje će ih posuđivati učenicima na razdoblje od godinu dana, odnosno tijekom pohađanja 6. razreda.

Prijave su otvorene do 20. rujan 2017., a do danas je prijavljeno 255 škola.

Virovitičko-podravska županija projektom „OSNOVE KORIŠTENJA BBC micro:bit MIKRORAČUNALA“ proširuje korištenje mikroračunala na sve  učenike petih razreda "Projekt se sastoji od cca trideset školskih sati osnova korištenja BBC micro:bit mikroračunala sa osiguranim predavačima, po dva sata tjedno. Predavanja bi se održavala u prostorima škole, u vremenu poslije ili prije redovne nastave, prema određenom rasporedu. Sudjelovanje učenika u ovom projektu je dobrovoljno."

U prilogu ove vijesti nalazi se dopis župana Virovitičko-podravske županije, kao i upitnik za učenike 5. razreda.

Priloženi dokumenti:
upitnik_za_ucenike.doc (34.00 KB)