Učitelji naše škole slušali predavanje stručnjaka iz SUVAG-a

Autor: Darko Samardžić, 15. 9. 2017.

Naši učitelji jučer su se nakon nastave zaputili prema Orahovici gdje su mogli naučiti nešto više o poteškoćama s kojima se susreću pojedini učenici te kako ih bolje integrirati u školu i nastavu.

U suradnji s OŠ Ivane Brlić Mažuranić iz Orahovice, Agencijom za odgoj i obrazovanje te Poliklinikom SUVAG iz Zagreba, učitelji naše i orahovičke škole zajedno s pomoćnicima u nastavi i  svim ostalim zainteresiranima iz okolnih škola, imali su priliku čuti četiri predavanja o odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju.

Sva četiri predavanja držale su stručne osobe s velikim znanjem i iskustvom u radu s djecom s teškoćama u razvoju. Svako je predavanje bilo posvećeno određenom obliku poteškoća koje su prisutne kod učenika naših škola.

Predavači i teme bile su sljedeće:

izv. prof. dr.sc. Adinda Dulčić: Oštećenje sluha
doc. dr. sc Katarina Pavičić Dokoza: Specifične teškoće u učenju
mr. sc. Koraljka Bakota: Individualizirani pristup i prilagođeni program
mr.sc. Mara Kovačić, Školovanje učenika s cerebralnom paralizom

Učenici s teškoćama moraju biti ravnopravni članovi društva te imaju pravo na redovno obrazovanje. Ova predavanja pomogla su učiteljima. stručnim suradnicima i pomoćnicima u nastavi u svakodnevnom nastojanju da poboljšaju rad s učenicima te da se još bolje prilagode njihovim potrebama.