Animal sounds in EDL

Autor: Nadin Cuca, 26. 9. 2017.

Ni ove školske godine u našoj školi nije zaboravljen Europski dan jezika koji se diljem Europe obilježava 26.rujna.

Naše učiteljice stranih jezika Maja Kanđera i Nadin Cuca pokrenule su eTwinning projekt povodom obilježavanja Europskog dana jezika. U projekt su se uključile škole iz Poljske i Slovačke, susjedna nam škola Eugena Kumičića iz Slatine, te učenici naše područne škole u Miljevcima.

Na satu izvannastavnih aktivnosti učenici s učiteljicama Nadin Cuca i Marinom Kordi upoznavali su se sa zvukovima životinja. Učili su kojim se riječima označava glasanje životinja na francuskom, španjolskom, njemačkom, engleskom i hrvatskom, a ubacili smo i jednu neeuropsku zemlju, Koreju.

Nakon zanimljivog glasanja, smijeha i ponavljanja, učenici su prionuli bojanju životinja te smo pravili „životinjsku zavjesu“. Nastavak druženja sa životinjskim svijetom slijedi idući tjedan kad ćemo obilježiti i Svjetski dan zaštite životinja.

Izvor: Nadin Cuca (tekst), Marina Kordi (fotografije)