Novo ruho našeg začinsko-ljekovitog vrtuljka

Autor: Lidija Medved, 30. 9. 2017.

S prvim danima jeseni počeli su radovi u našem školskom vrtu(ljku). Učenici 4. razreda prionuli su poslu i uredili ga najbolje što su znali, a naučili su već dosta toga! smiley

Najprije su počupali rajčice koje su nam dale lijepe  i krupne plodove za našu školsku kuhinju. Špricali ih nisu, zato su još slađe i zdravije! Počupane stabljike bacili su  komposter.

Zatim su prikupili sjemenje cinija i nevena koji su nas ove godine podarili obilnim cvjetovima, a pčelice su rado ne njih slijetale.  Cvjetovi lavande i nevena već su ranije ubrani te će ih koristiti učiteljica Ksenija i Mladi kemičari u izradi mirisnih sapuna.

Počupali su travu, prekopali prazne gredice i u njih rasadili prošle godine posađenu kadulju, lavandu i majčinu dušicu.

Svaku gredicu označili su tablicom s natpisom vrste kako bi ih lakše prepoznali.

Posebno su ponosni na peršin koji će moći koristiti  naša kuharica tijekom cijele zime, a bilo je i mrkve.

Budući da su uvidjeli kako uskoro neće biti mjesta za sve sadnice, razmišljaju o stvaranju još jednog (dva?) vrtuljka.

Jako se vesele proljeću i novim radovima u  školskom vrtu začinskog i ljekovitog bilja!

Izvor: Lidija Medved, učiteljica 4.r., tekst i foto