Izvanučioničkom nastavom u prošli petak mali Miljevčani označili jeseni početak!

Autor: Jasminka Stošić, 5. 10. 2017.

Nakon prvih nastavnih sati provedenih u školi učenici PŠ Miljevci odmor su proveli slaveći čak dva rođendana- Viktorijin (1. r.) i Anjin (2. r. ), a potom su se zajedno uputili prema igralištu NK „Mladost“ iz Miljevaca  kako bi ondje veselim igrama i sportskim nadmetanjima „pozdravili“ JESEN.

Meteorološke prilike su prošloga petka bile idealne za izvanučioničku nastavu pa nam je šetnja po ugodnom jesenskom suncu svima godila. Vrijeme provedeno na samom igralištu i oko njega  iskoristili smo maksimalno-  za omiljene igre i utrkivanje u parovima.

Na sve strane orili su se glasni navijački poklici pa su nakratko Miljevčani iz susjedstva mogli pomisliti kako se na igralištu upravo odigrava neka jaaakooo važna prvenstvena utakmica njihova lokalnog kluba.

Oznojeni i malo umorni, ali zadovoljni, učenici su se nakon igre i aktivnog druženja vratili u svoju školu kako bi s učiteljicom Majom još odradili i izbornu nastavu Slovačkog jezika i kulture. Ona se, pak,  pobrinula da učenicima priušti još malo uzbuđenja na kraju 4. po redu nastavnog tjedna ove školske godine pa im je uručila poklone koje su im poslali učenici iz prijateljske slovačke škole u Oščadnici.

Time je učenicima PŠ Miljevci završetak tjedna, ali i mjeseca rujna,  bio  i više no zabavan i ugodan pa su učenici i sami zaključili kako ne bi imali ništa protiv prakse kojom bi i svaki naredni petak ili barem onaj posljednji u mjesecu bio označen „slatkim doživljajima“ poput ovih o kojima upravo čitate.

Jer jesen će doskora pokazati i svoje“drugo lice“ pa će se i prilike za dulje izlaske u prirodu neizbježno prorijediti. Do tada uživajte i vi, baš poput nas, u zlatnoj i bogatoj jeseni koja se u svome toplom žutom kaputu nečujno došuljala i u naš zavičaj!

Više fotografija s Pozdrava jeseni u našem kutku Fotogled!

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica 2. i 3.r. PŠ Miljevci (tekst), Marina Kordi, učiteljica 1.r. (foto)