Dani kruha i zahvalnosti za podove zemlje

Autor: Đora Đorđević, 10. 10. 2017.

Uz stihove pjesnika  D. Tadijanovića : I svakome na stolu kruh i ove smo godine obilježili  Dane kruha i plodova zemlje prigodnom izložbom kruha, krušnih proizvoda, kolača i plodova zemlje.

Učenici i njihovi roditelji su se doista potrudili napraviti ukusne i mirisne poslastice i  ostale jesenske proizvode. Hvala svim roditeljima, osobito vrijednim mamama i bakama!

Posebno nas je oduševio 1. razred. Oni su, uz pomoć starijih, otpjevali pjesmu „Tko stvori“ te izmolili molitvu Oče naš.

Kruh i krušne proizvode, kolače i plodove zemlje blagoslovio je naš župnik Mario Matijević koji je svojim dolaskom i blagoslovom unio radost u školu.

Učenici četvrtog razreda su nas svojim prigodnim recitalom podsjetili kako trebamo biti zahvalni Bogu na hrani i plodovima koje nam zemlja svake godine obilato daje.

Naši prvašići su sa svojom učiteljicom Marijom Peček svima priredili iznenađenje s nastupom prigodnog naziva "Voćni igrokaz".

Nakon  zajedničke molitve učenici su sa velikim zadovoljstvom degustirali slasne proizvode uz čašu mlijeka uz zahvalu na punom stolu kakav bi i svaka obitelj na ovome svijetu trebala imati.

Nakon što smo se dobro zasladili, vrijedne ruke naših učiteljica i kuharice zapakirale su preostale proizvode koje su učenice naše škole: Matea Podolski, Ana Križetić, Monika Nikšić i Mia Orlić sa vjeroučiteljem i učiteljicom Lidijom Medved u okviru Učeničke zadruge "Bukvica" prodavali na sajmu Dani jeseni i kruha u Slatini.