Istina o pobjednicima

Autor: Dorotea Dolovski, 2. 11. 2017.

Učenici 7. razreda sa svojim su razrednikom Markom Škrobom održali terensku nastavu „Putevima 136. slatinske brigade".

Ova se terenska nastava odvija već nekoliko godina u mjesecu listopadu u suradnji sa slatinskom udrugom HVIDR-a, a s ciljem da se učenike sa slatinskog područja upozna sa Domovinskim ratom iz perspektive slatinskih branitelja.

Najprije smo se zaputili u Zavičajni muzej grada Slatine u posebno uređenu Spomen-sobu poginulih branitelja. Tamo smo poslušali slikovito i osebujno predavanje ravnateljice muzeja  Dragice Šuvak o Domovinskom ratu na slatinskom području i saznali mnogo do sada nepoznatih činjenica te upoznali tko su bili brojni slatinski branitelji.

Nakon predavanja krenuli smo autobusom od Slatine pa sve do Voćina preko Četekovca i Balinaca u obilazak mjesta pogibije poginulih branitelja i spomen - obilježja na kojima smo, uz molitvu i  upaljenje lampione, dostojanstveno odali počast braniteljima koji su ondje dali svoje živote.

Na ovaj način, iz iskustva i emocija naših  govornika, imali smo priliku čuti nepoznate priče o Domovinskom ratu koji se vodio na ovom  našem području te istinu o našim braniteljima - pobjednicima. Te ćemo priče nositi u srcima i prenositi idućim generacijama.

Više fotografija u fotogledu

Izvor: Dorotea Dolovski, učenica 7. r., Novinarska skupina (tekst), Marko Škrobo, razrednik 7.r. (foto)