Rad naše učenice Kristine nagrađen na literarnom natječaju

Autor: Lareta Žubrinić, 19. 11. 2017.

Na literarnom natječaju "I dok je srca, bit će Kroacije" nagrađen je i  rad, pjesma naše učenice 7. razreda Kristine Matijević, mentorice Maje Kufner. Na ovaj su se natječaj javili i Elena Koleno iz 8. razreda, kao i Leon Dolovski, učenik 3. razreda PŠ Miljevci s mentoricom Jasminkom Stošić. Svi su nazočili prekrasnoj književnoj večeri u OŠ Josipa Kozarca Slatina.

Više u nastavku vijesti preuzeto je sa službenih stranica Grada Slatine.

Matica hrvatska Ogranak Slatina u suradnji sa sedam osnovnih škola sa šireg slatinskog područja  već devetu godinu zaredom provodi natječaj za učeničke literarne radove pod nazivom „I dok je srca, bit će i Kroacije“.

Na završnoj smotri radova u knjižnici Osnovne škole Josipa Kozarca sudionike u tom natječaju pozdravili su predsjednica Matice hrvatske Ogranak Slatina Zorica Varga, gradonačelnik Grada Slatine Denis Ostrošić i ravnateljica škole Ksenija Vujanović Juras.

Predsjednica slatinske Matice hrvatske Zorica Varga okupljene je upoznala sa 175 godina dugom poviješću ove kulturne ustanove koja je osnovana kao „Matica ilirska“ nakon čega je uslijedilo čitanje nagrađenih radova.

Svi sudionici dobili su prigodne nagrade – knjige iz edicije  stoljeća hrvatske književnosti u izdanju Matice hrvatske. Nagrađeni su sljedeći radovi i autori: OŠ J.Kozarac Slatina: „Želim se sjećati…“- Karla Vasiljević;  OŠ Mikleuš: „Jesen“ – Petra Radić; OŠ I.B.Mažuranić Orahovica: „I dok je srca, bit će i Kroacije“ – Luka Marenić; OŠ V.Nazora: „Putevima 136. brigade“ – Kristina Matijević; OŠ E.Kumičića Slatina: „I dok je srca, bit će i Kroacije“ – Natali Boroša; OŠ A.G.Matoš Čačinci: „Dok je srca, bit će i Kroacije“ –  Dunja Viktorija Krolo; OŠ D.Trstenjak Čađavica: „Rani snijeg“ – Lea Mustafi.(mt)

Izvor: www.slatina.hr