Od vrta do HRT-a!

Autor: Dorotea Dolovski, 29. 11. 2017.

Dana 24. studenoga 2017.  naša je škola imala priliku  i čast  sudjelovati na snimanju svečanosti dodjele nagrada za najljepše školske vrtove i primiti Priznanje u ekološko-obrazovnom projektu Hrvatske radiotelevizije "Najljepši školski vrtovi".

Više  o svemu pročitajte u članku koji je napisala naša Dorotea iz 7. razreda.

Krenuli smo rano u jutro, svi spremni za Zagreb. Vožnja je bila zabavna, a s nas nekoliko učenika u pratnji su išli i učiteljica Lidija Medved, ravnateljica Lareta Žubrinić i zamjenik načelnika Tomislav Dereš.

studio Anton Marti

U 11 sati stigli smo u zgradu Hrvatske radiotelevizije gdje smo dobili priliku razgledati najzanimljivije dijelove zgrade i  svih 7 studija uz stručno vodstvo gospođe Nade te ostale prostore gdje se snimaju televizijske i radijske emisije.

zeleni digitalni studio

Upoznali smo televizijske voditelje: Karmelu Vukov Colić, Zorana Vakulu, sportskog komentatora Dragu Ćosića, Davora Meštrovića i voditelja poznatog kviza “Potjera“ Tarika Filipovića kao i gospođicu Moranu.

Samo snimanje svečanosti dodjele nagrada bilo je najuzbudljivije. Naša škola nominirana je u kategoriji “Najljepša učionica na otvorenom“ i tako ponosno zauzela 3. mjesto u toj kategoriji, iako smo se na ovo natjecanje prijavili po prvi put, a prijavljeno je bilo više od 100 škola i dječjih vrtića!

Bili smo jako sretni kada smo dobili priznanje koje nam je uručila ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak!

Dobili smo puno ideja kako ćemo još ljepše urediti školski vrt. Nadamo se da ćemo do sljedeće godine biti još bolji i postići još bolji uspjeh, makar, mora se priznati, ni ove godine nismo bili loši! Na kraju svečanosti, iskoristili smo priliku i fotografirali se s glavnom i odgovornom osobom za ovo natjecanje voditeljicom projekta gospođom Đurđicom Čočić.

Nakon proglašenja svi zajedno išli smo ručati. Nakon ručka, i sretni, motivirani i zadovoljni postignutim uspjehom krenuli smo kući.

Proglašenje i cijelu emisiju pod nazivom “Najljepši školski vrtovi“ možete gledati na HRT-u  4 u nedjelju 3. 12. 2017. s početkom u 10:00 sati.

Izvor: Dorotea Dolovski, učenica 7.r. tekst i foto (Novinarska družina), Tomislav Dereš (foto)