1. kolo Croatian Makers lige

Autor: Vladimir Bićanić, 13. 12. 2017.

Danas je u našoj školi po prvi puta održano prvo kolo Croatian Makers lige. Ovom kolu pristupilo je 8 učenika iz mlađe dobne skupine - Mateo Bračun, Gabriel Kolembus, Alen Pipek, David Fuljek, Mateo Tandarić, Matija Kribl, Mihael Šterl i Alen Smiljanić.

Ovo uvodno prvo kolo bilo je online tipa što znači da naši učenici nisu morali gostovati u drugoj ustanovi (niti smo mi bili domaćini) - natjecanje smo snimili i po završetku snimke svih vožnji poslali tj. uploadali na servis Vimeo.

U ovom zadatku izazov je bio pratiti stazu i oštre zavoje, a tek na završetku staze zaustaviti robota uz pomoć senzora za praćenje crte. Bilo kakvo izlijetanje sa staze značilo bi drastično oduzimanje bodova.

Drugi faktor koji se ovdje boduje je vrijeme - učenici moraju "požuriti" svog robota kako bi u što kraćem vremenu prešao zadani put i riješio zadatak.

Naši učenici su uspjeli ostvariti različito vrijeme i doći do cilja. Najbolje vrijeme na stazi iznosi 3.8 sekunde dok je najsporije bilo 4.9 sekundi. Pobjedničku vožnju možete pogledati ispod.

Regija Našice, OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica, Mlađa dobna skupina 5 from Vladimir Bićanić on Vimeo.