ADVENTSKI ČIN DOBROTE- "Daruj i obraduj"

Autor: Đora Đorđević, 28. 12. 2017.

"Neću više stati na noge, ali kada bih se barem mogao počešati...", kaže naš Stipe prema kojemu smo usmjerili ovogodišnji adventski čin dobrote.

U sklopu akcije „Za 1000 radosti“ koju provodi Caritas Zagrebačke nadbiskupije, uz preporuku Ministarstva znanosti i obrazovanja, i ove su se godine uključili  učenici naše škole, kao i članovi njihovih obitelji.

Moto ovogodišnje akcije „Daruj i obraduj!“ bio je više nego prihvaćen! Akciju je u našoj školi proveo vjeroučitelj Đora Đorđević s učenicima.

Cilj akcije bio je prikupljanje novčane pomoći za daljnje liječenje teško stradalog mladića Stipe Tašića (24 g.)

Cijeli novčani prilog u iznosu od 1500 kuna na prijedlog vjeroučitelja i u dogovoru s ravnateljicom Škole uplaćen je na račun stradalog mladića.

Prilikom provođenja akcije važno je izdvojiti jednog učenika drugog razreda koji se odrekao svog božićnog dara koji ga je trebao čekati pod borom.

Svojoj je mami jasno dao do znanja da mu je poklon važan,  ali i ne najvažniji. Dar je trebao biti nogometna lopta. Važnije od lopte mu je da mladić Stipe može svojim rukama jesti i piti, kako je sam izjavio.

Mali čovjek - velikoga srca!  Hvala ti,  Marko S !

Više o teško stradalom Stipi i kako mu Vi možete pomoći,  pročitajte na:

Daruj i obraduj!