Maškare u našoj školi

Autor: Marija Vencl, 13. 2. 2018.

Fašnik je dan na koji se svi maskiramo u nešto što volimo. Na taj dan, osim što se oblačimo u razne maske, neka djeca idu od kuće do kuće, pjevaju pjesmice, govore recitacije i kao za nagradu dobiju slatkiše.

I ove smo se godine povodom dana maškara maskirali i u veselom raspoloženju obilježili ovaj dan jer tradicija je to koja se održava godinama u našoj školi. Tako su učenici razredne nastave, na pokladni  utorak, 13. veljače 2018. bili gusari, princeze, vile, vještice, vitezovi, likovi iz crtića, klaunovi...

Učenici 3. razreda marljivo su izrađivali maske na satu likovne kulture. Njima su ukrasili pano u učionici. Na satu razrednika govorili su o običajima maškaranja u našem kraju, a na satu glazbene kulture naučili pjevati pjesmu “Danas je fašnik“. Lijepo su se zabavili i ponešto naučili.

Učenicima razredne nastave pridružili su se i maskirani učenici “predškolci“, te je zadnji nastavni sat protekao uz veselu glazbu, ples i zabavu uz nezaobilazne krafne kojima su se zasladili i učenici i učitelji. Baš kako priliči maškarama!