Na županijskoj smotri LiDraNo

Autor: Maja Kufner, 21. 2. 2018.

Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralašva Lidrano ove je godine održana 11. 2. 2018. u Virovitici, a srdačno nas je ugostila Osnovna škola „Vladimir Nazor“.  Sudjelovalo je ukupno 140 učenika, a naša je mala škola imala predstavnike u čak tri kategorije.

U literarnom se stvaralaštvu okušala učenica osmog razreda Elena Koleno sa svojom pjesmom „Proljeće tvoga smiješka“ i za svoju je poeziju dobila same pohvale.

Ivona Kojić, također učenica osmog razreda, svojim je monologom o radoznaloj djevojčici iz djela „Prijatelji iz mog ormara“ predstavljala školu u dramskoj kategoriji. Ivona je uspješno odradila nastup za koji je dobila brojne pohvale i neke korisne, konstruktivne kritike. I nju i Elenu pripremala je njihova mentorica, učiteljica hrvatskoga jezika Maja Kufner.

Marija Grdić, glavna urednica prošlogodišnjeg izdanja časopisa „Cvrčak“,  imala je čast biti jedna od tek četiri predstavnika koji su se ove godine natjecali u novinarskom izričaju – kategoriji školskih listova. Mjesto mentorice Božice Filipović Veg zauzela je ravnateljica naše škole Lareta Žubrinić, a povjerenstvo je bilo ugodno iznenađeno činjenicom kako jedna mala škola njeguje tradiciju izdavanja vlastitog časopisa i to veoma kvalitetnog.

Puni ponosa, pohvalnica i poklona krenuli smo svojim kućama bogatiji za još jedno zanimljivo iskustvo.

Izvor: Marija Grdić, učenica 8.r., članica Novinarske skupine