Sretan rođendan, PI!

Autor: Ivana Škrobo, 15. 3. 2018.

Osmaši obilježili  Dan broja pi kojim se obilježava matematička konstanta π (pi).

Dan broja pi održava se 14. ožujka (ili 3/14 po američkom zapisu datuma mjesec/dan) jer su 3, 1 i 4 tri najznačajnije znamenke broja π u decimalnom zapisu. Zastupnički dom SAD-a podupro je 2009. godine obilježavanje Dana broja pi.

Upravo na taj dan 14. 3. 2018, mi osmaši, zajedno sa svojom učiteljicom Ivanom  obilježili smo dan iracionalnog broja pi – π.

Učionicu smo ukrasili nekim znamenkama broja π, ali, naravno,  nismo stavili sve znamenke jer ih ima jako puno!

Nakon što smo istražili temu broja pi i prikupili materijale, panoe u učionici matematike smo ukrasili slikama pi-a i nekim zanimljivostima o njemu.

Više možete vidjeti u samoj učionici!

Elena Koleno 8.r., članica Novinarske skupine

Izvor: Elena Koleno, učenica 8. r. (tekst), Ivana Škrobo, učiteljica matematike (foto)