Reciklirana priča

Autor: Lareta Žubrinić, 31. 3. 2018.

U našoj su školi gostovali glumci Kazališta "Svarog" s "Recikliranom pričom". O ovoj  poučnoj i zabavnoj predstavi pisala je učenica 4. razreda Martina Nikić, naša mlada novinarka.

Dana 27. ožujka 2018.u našoj školi održala se predstava koja se zvala „Reciklirana priča“,  a održana je povodom Dana kazališta i Svjetskog dana zaštite voda i šuma.

U početku je jedna glumica (Martina Čvek) stalno bacala plastičnu bocu u spremnik za staklo.
       Najviše smo se smijali kad bi stanovnik kontejnera bacio plastičnu bocu glumici na glavu. Na kraju  je glumica u spremnik bacila i staklenu bocu! Glumica je stanovnika kontejnera (Tomislav Svetić)  izmamila da izađe van.

Rekao je da se zove Krcko i da dolazi s planete Krhot. Objasnio je da je na naš planet došao jer na njihovom planetu nije više bilo boca, a nestalo im je i pijeska za proizvodnju novih. Tada su tražili pet dragovoljaca, a to su bili Tony Znika, Hana Kribl, Mateo Tandarić, Dario Stojanović i ja.

Mi smo bili boce te smo na taj način pomogli da usvoji neka nova znanja. Za nagradu smo nas petero dobili bilježnicu.

Predstava je bila jako smiješna, zanimljiva i poučna te bih voljela da takvih predstava ima više!

Martina Nikić, 4r.

Izvor: Martina Nikić, učenica 4.r. (tekst), Marija Vencl, učiteljica (foto)