Zagreb, Zagreb

Autor: Lidija Medved, 14. 5. 2018.

Učenici razredne nastave matične i područne miljevačke škole u pratnji svojih učiteljica u ponedjeljak 7. svibnja 2018.  bili su na jednodnevnom izletu u glavnom gradu naše domovine - Zagrebu.

U jutarnjiim satima okupili smo se na našem trgu i krenuli put Zagreba. Svi smo bili jako uzbuđeni. Tijekom puta stali smo da se malo okrijepimo, a onda nastavili vožnju do zračne luke „Franje Tuđmana“. Srdačno smo dočekani i uz stručno vodstvo provedeni po aerodromu, a imali smo priliku vidjeti i polijetanje zrakoplova.

Poslije toga išli smo na ručak koji je bio jako ukusan.

Zatim je slijedio obilazak znamenitosti Gornjeg i Donjeg grada, a posebno nas je veselila vožnja poznatom zagrebačkom uspinjačom. Naravno, posjetili smo i glavni gradski trg, Trg  bana Josipa Jelačića, na kojem smo fotografirani pored Manduševca, od novinara Jutarnjeg lista.

Šečući predivnom Ilicom, došli smo do Muzeja Iluzija. Oduševljeni viđenim, krenuli smo dalje  kroz tunel koji se proteže ispod Gornjeg grada u kome je u tijeku bila izložba dječjih radova, sve do  glavnog trga.

Ekskurzija ne bi bila uspješna da se nismo počastili sladoledom i suvenirima i naravno, potrošili sav novac koji smo ponijeli od kuće!

Vidno umorni krenuli smo put kući. Na centru sela dočekali su nas roditelji, a osobito su bili nestrpljivi roditelji prvašića jer nje njima ovo bila prvo zajedničko školsko putovanje. A do nekog novog izleta pozdravljaju vas učenici razredne nastave i njihove učiteljice!