"Bukvice" na Slatinskom sajmu slastica i cvijeća

Autor: Lareta Žubrinić, 15. 5. 2018.

I ove smo se godine vrlo uspješno predstavili na Slatinskom sajmu cvijeća i slastica

Nedjelja je prekrasan dan za provesti ga na sajmu cvijeća, a još ako je to sajam cvijeća i slastica - nema boljeg ni slađeg! Članice Učeničke zadruge "Bukvica"  rado su se odazvale pozivu Grada Slatine i Savjetodavne službe te su u nedjelju 6. svibnja predstavljale našu školu u najboljem svjetlu!

Patricija Križetić, Ana Takač i Ana Podboj  iz osmoga razreda te Ivana Habuš, Mateja Podolski i Monika Nikšić iz šestoga razreda lijepo su uredile štand sa cvijećem koje uzgajamo u školi, a korisne su za pročišćavanje zraka u zatvorenim prostorima: sanseverije, mirni ljiljan i klorofit.

Budući da je ovaj sajam bio na temu tratinčice, naše su učiteljice Marija, Lidija i Kristina sa svojim učenicima napravile čak tri proizvoda: reciklirane tratinčice od boca mlijeka i plastičnih čepova (učiteljica Kristina Pintarić i 2.r.), slike od kolaža (učiteljica Marija Vencl i 3.r.)  i haljinice za štipaljke (učiteljica Lidija Medved i 4.r.) s kojima smo i osvojili drugu nagradu žirija!!

Bili smo jako sretni zbog ove nagrade, sve haljinice smo potom prodali, a još smo se i fotografirali s gradonačelnikom Slatine gospodinom Denisom Ostrošićem.

S nama su u pratnji, uz ravnateljicu Laretu Žubrinić,  bile i učiteljice Dragana Matić, Ivana Škrobo, Lidija Medved i Marija Vencl, ali mi smo sve same odradile i zbog toga smo bile jako ponosne, a osobito jer su nas mnogi naši posjetitelji pohvalili zbog ljubaznosti, srdačnosti i kreativnosti.