Svjetski dan zaštite okoliša u PŠ Miljevci

Autor: Nadin Cuca, 11. 6. 2018.

U zadnji radni tjedan ove nastavne godine maleni Miljevčani krenuli su punom parom.

​Pjesmom i plesom uvježbavali smo točke priredbe da bi naša sutrašnja publika bila ponosna na naš trud. Kako smo od silnog vježbanja ožednjeli, učiteljica Nadin  pripremila je učenicima voćno iznenađenje.

Napravila je smoothie od raznog voća kojim su nas brižne mame opskrbile.

Bilo je tu banana, jabuka, krušaka, naranči, bresaka, kivija, jagoda, višanja, borovnica… Miješali smo svašta kako bismo u organizam unijeli što više vitamina.

Zatim smo krenuli u radnu akciju. Učiteljica Marina izvela je učenike na školsko dvorište gdje su ih čekale kartonske kutije. Učenici su ih bojali temperama u žutoj i zelenoj boji. Time smo obilježili svjetski dan zaštite okoliša.

Dok su se kutije sušile, ponovili smo na koji način razvrstavamo otpad. Tada je učiteljica Marina pokazala učenicima prigodne naljepnice kojima će kutije biti oblijepljene kad se osuše i spremne za iduću školsku godine. Naime, u kutijama ćemo skupljati plastične čepove i baterije u svakom razredu.

Ovu godinu počeli smo i završili akcijama za spas našeg planeta, a današnjom aktivnošću spremni smo i za nastavak naše brige za Majku Zemlju.

Izvor: Tekst:Nadin Cuca; Fotografije: Nadin Cuca, Marina Kordi