PŠ Miljevci: Završna fešta - središnji događaj našeg malog mjesta

Autor: Jasminka Stošić, 17. 6. 2018.

Razdragani miljevački mališani (školskog i mlađeg uzrasta) svojom završnom svečanošću obilježili  su završetak i ove školske godine, a također ponovno uspješno okupili i svoje roditelje, bake i djedove, susjede, sumještane i sve one koji pokazuju interes za rad naše područne škole i sva postignuća malih Miljevčana.

Nakon zborne izvedbe himne i pozdravnih riječi voditelja, naših dvojice trećaša: Dominika i Leona, učenici su predstavili svoje točke koje su marljivo uvježbavali na satima izborne nastave, kao i izvannnastavnih aktivnosti, kojih je ove školske godine (na opće zadovoljstvo miljevačkih učenika) u našoj školi bilo čak četiri:

-          „Mali zbor“/ voditelj: Dražen Kovačević

-          „E- Twinning Cvrčci“/ voditeljica: Nadin Cuca

-          „CvrčEKO“/ voditeljica: Marina Kordi

-          „LIDRAS“/ voditeljica: Jasminka Stošić

Uvaženi uzvanici i vjerna publika za sve nastupe nagradili su naše učenike aplauzima i pozitivnim komentarima, a svoje posebno zadovoljstvo iskazali su i nakon nastupa naših posebno dragih gostiju: najmlađe folklorne skupine Udruge „Matica slovačka Miljevci“ (voditeljica: gospođa Željka Kraljik) i tamburaške skupine viših razreda naše matične škole iz Nove Bukovice pod ravnanjem učitelja Glazbene kulture, Dražena Kovačevića.

U središnjem dijelu priredbe uručena su i priznanja našim zaslužnim gostima i roditeljima koji su nam cijele godine pomagali u svim našim naporima i nastojanjima i kojima smo se u našem najsvečanijem trenutku imali priliku zahvaliti za pruženu podršku i pomoć.

Nakon izvedbe svih točaka programa i  zahvale našim gostima, svi zajedno još smo se i počastili zahvaljujući trudu mama naših miljevačkih mališana, koje su i ovaj put, kao i nebrojeno puta do sada, doprinijele na svoj način našem završnom  slavlju.

Ovim putem njima, svim našim gostima i našim domaćinima - Udruzi „Matica slovačka Miljevci“, koji su nam omogućili da našu završnu priredbu upriličimo u prelijepom i  vrlo ugodnom ambijentu Hrvatsko- slovačkog doma u Miljevcima, upućujemo jedno veliko i toplo: HVALA!

Slavlje smo nastavili obilježavanjem preostalih učeničkih rođendana-  sve do petka završnog nastavnog tjedna kada nas je posjetila ravnateljica Lareta i iznenadila sve nas  pohvalnicama za učenice Martu, Anju i Anu za činjenje dobrih djela i pristojno ponašanje, a te su pohvalnice u ime ostalih prijatelja dobile od predstavnika razreda u Vijeću učenika- Lea i Leona! Stjepanu je također uručena i dodatna nagrada od Općine Nova Bukovica za njegovo prvo mjesto na literarnom natječaju Hrvatskih voda!

Osim toga, sve učenike i učitelje ravnateljica je počastila sladoledom za slađi kraj  školske godine!

E, taj je sladoled bio uistinu slađi od svih prethodnih jer se u ustima miljevačkih učenika zanosno i slasno topio  već od same pomisli da je pred nama DUGO, ŽARKO  I BEZBRIŽNO LJETO!!!!!!!!!!!!!!!