Nagrađeni učenici ekolozi u posjetu Arboretumu Lisičine

Autor: Elena Koleno, 17. 6. 2018.

Učenici koji su se tijekom ove školske godine najviše iskazali u očuvanju svojega okoliša tako što su prikupili najviše plastičnih čepova i baterija dodatno su nagrađeni izletom u Arboretum Lisičine.

U srijedu 13. lipnja 2018. godine šestero učenika naše škole dobili su priliku posjetiti jedan od tri postojeća arboretuma u Hrvatskoj - Arboretum Lisičine koji se nalazi u obližnjem papučkom gorju (pokraj sela Huma).

Učenici koji su išli tamo najbolji su ekolozi ove školske godine i to im je bila još jedna nagrada za njihov trud,  a u to spada skupljanje čepova i baterija. Najbolji i najuspješniji ekolozi su: Hana Kribl, Marija Škrnički, David Terek, Mislav Juršik, Elena Koleno i najmlađi ekolog Gabrijel Tudić.

Ovaj posjet arboretumu bio je jako zanimljiv i poučan, a osobito jer nas je vodila stručna osoba gospođa Nataša Rap, zaposlenica Hrvatskih šuma koje i brinu o ovome arboretumu.

Naučili smo puno toga o drvenastim biljkama, kao što su bukve, rododendroni, javori, hrastovi, cedrovi i mnoge druge vrste koje su ondje posađene. Saznali smo informacije o njihovom životu, razmnožavanju i očuvanju.

Uživali smo u divnoj prirodi i pjesmi ptica, fotografirali smo, pažljivo slušali i učili o povijesti i sadašnjosti ovoga našega arboretumu.

Hvala gospođi Rap na sturčnoom vodstvu, kao i našim pratiteljima pedagogu Darku, asistentici Moniki i ravnateljici na prijevozu.

Izvor: Elena Koleno, učenica 8. r. (tekst), Lareta Žubrinić, ravnateljica (foto)