Pozdrav jeseni s bukovačkog gorja

Autor: Lidija Medved, 24. 9. 2018.

Vođeni stihovima našeg bukovačkog pjesnika Pavla Bistrovića učenici razredne nastave vođeni svojim učiteljicama krenuli su u susret jeseni.

Posjetila jesen selo,

Razvedrila mnogo čelo.

Po voćnjaku plod se smije;

Jedno zrelo, drugo nije…

Poziva te, dođi brati!

Trud proljeća da se plati.

Naš susret isplanirali smo tako da održimo integrirani nastavni dan izletom u naše bukovačko gorje.

Počeli smo šetnjom do obližnjeg brdašca s kojeg je prekrasan pogled na naše lijepo malo selo, a putem smo  promatrali i opažali promjene koje se događaju u prirodi.

Ove godine jesen nam je podarila obilje slasnih plodova, boja i prekrasno vrijeme. Kad smo stigli na cilj  „ulogorili“ smo se, odmorili i počeli s nastavom.

Svi razredi imali su sat hrvatskog jezika obrađujući pjesmice ili tekstove s temom jeseni.

Na satu likovne kulture crtali smo na istu temu.

Prekrasno vrijeme i ovaj izlet iskoristili smo da provjerimo brzo trčanje na 20,30,40 i 50 metara, ovisno o uzrastu učenika.

Poslije trčanja došlo je vrijeme za okrijepu. Teta kuharica spremila nam je ukusne sendviče koje smo slasno pojeli.

I tako, puni utisaka i pomalo umorni krenuli smo kućama.

Neke od najljepših radova naših učenika pogledajte zajedno s nama:

Pozdrav, jeseni!

Izvor: Lidija Medved, učiteljica 1.r. (tekst), Kristina Pintarić, učiteljica 3.r. (foto)