Edukacija djece u području zaštite i spašavanja

Autor: Kristina Pintarić, 22. 11. 2019.

U ponedjeljak 23.11.2019. u prostorijama matične škole, učenici  2. i 3. razreda  upoznali su gospodina Željka Poljaka, višeg stručnog savjetnika za koordinaciju operativnih snaga i Dražena Rengela, samostalnog nadzornika za prevenciju i pripravnost koji su ispred Službe civilne zaštite, Virovitica bili gosti i predavači naše škole.

Kako se snaći u opasnim situacijama, koji su  uzroci nesreća, te prirodne pojave koje narušavaju svakodnevnu stabilnost okruženja,  uzroci tehničkih nesreća, samo su djelić predavanja koje su nam predavači rastumačili  i zorno prikazali.

Učenici su sa zanimanjem slušali i ni slutili nisu što ih čeka.

U jednom  trenutku gospodin Željko je pružio mobitel i učenici su mogli sami nazvati broj 112.

U razredu je bila tišina.

Ali najhrabriji su izabrani!

Biran je broj 112, operater se javio, što sad?

Ime i prezime, što se dogodilo, adresa, glavne su odrednice koje morate reći kada ste na mjestu nesreće.

Kao nagrada za uspješno odrađenu edukaciju, za pomno slušanje predavanja i za veliku aktivnost učenika dodjeljena nam je igra Zemlja rizika-

To je društvena igra koja zabavlja i istovremeno uči kako se zaštiti u slučaju prirodnih prijetnji.

Može li učenje biti ljepše nego kada se uči uz igru!

Izvor: Marija Peček (tekst i foto)