(PRO)BUDI DOBRO U SVIJETU !

Autor: Đora Đorđević, 21. 12. 2019.

Božić je blagdan koji donosi radost, mir i veselje u obitelji.

I naši učenici, mladi volonteri, uz podršku voditelja vjeroučitelja Đore Đorđevića i ostalih učitelja, donijeli su radost brojnim obiteljima kroz humanitarne i karitativne akcije u kojima su sudjelovali.

U školi su u posljednja tri mjeseca provedene tri humanitarne akcije. Iako je u e-dnevniku u pojedine dane pisala "riječ" štrajk", učenici su, udruženi u klub "Školski volonteri", proveli čak TRI hvalevrijedne humanitarne akcije.

Prva je akcija u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa SOLIDARNOST NA DJELU ove godine 47. po redu.  U suradnji s Gradskim društvom Crvenog Križa iz Slatine održana je pod sloganom " Ne dvoji za drugog izdvoji".

U ovoj akciji prikupljeno je 1.190,00 kuna koje smo osobno predali ravnatelju GDCK Slatina Vladimiru Jelenčiću- Vlatku.

Druga akcija Hrvatskog Caritasa - program pomoći siromašnim obiteljima i narodu Albanije stradalim u velikom potresu.

Akcija „Za 1000 radosti” vođena je pod geslom „ PROBUDI DOBRO U SVIJETU”.

U ovoj akciji prikupljeno je 502,00 kune. Cijeli iznos bit će uplaćen na račun Hrvatskoga Caritasa.

Treća i posljednja akcija dogodila se je jučer, 20. prosinca 2019. godine pod nazivom "Proslavimo Božić zajedno".

Ova je jubilarna DESETA akcija koju je sa svojim tadašnjim. razredom 2010. pokrenula ravnateljica Lareta Žubrinić. Za tu su akciju dobili i nagradu za humano djelo od strane "Plavog telefona".

Provode je svake godine učenici petog razreda, njihovi učitelji i  i vrijedne mame i bake naših petaša koje nam redovito ispeku slatke i slasne kolače.

Iste smo zapakirali u 17 slatkih paketa zajedno s jabukama. Čestitke su izradili i osmislili sami učenici petaši uz pomoć pedagoginje Ruže Živković.

U pratnji ravnateljice, pedagoginje, razrednice petog razreda Maje Popović i vjeroučitelja, krenuli su na teren u posjet osobama treće životne dobi kako bi ostvarili aktivnosti iz programa međugeneracijske solidarnosti.

Osobama koje su same ili bolesne donijeli smo duh Božića te smo čašicom razgovora i pjesmom barem nakratko uljepšali dan i predblagdansko raspoloženje.

I ove je godine vedri duh pomaganja i volontiranja u lokalnoj zajednici bio je prisutan i širio se Bukovicom.

Blagdan sreće, nade, ljubavi i mira zaživio je u srcima učenika i naših domaćina.

Veliko HVALA našim PETAŠIMA i njihovim mamama i bakama što su sudjelovali u ovoj našoj školskoj aktivnosti.

I ovim putem svima neka je

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN

BOŽIĆ- ISUSOVO POROĐENJE!