Predškolci i prvašići u projektu „Easter box“

Autor: Lareta Žubrinić, 9. 3. 2020.

Naši predškolci ne uče samo kako se lijepo ponašati, čitati ili pisati, već  sudjeluju u zajedničkom projektu "Easter Box" putem eTwinninga. U izradi čestitaka priključili su im se i prvašići matične škole.

Uskrs je sve bliže, a naše pripreme započele su eTwinning projektom „Easter box“.

U projektu koji traje od 13.2. do 23.3., sudjeluju Hrvatska, Poljska, Bugarska, Grčka, Litva, Portugal, Rumunjska, Sjeverna Makedonija, Slovačka, Srbija, Turska, Ukrajina, Španjolska i Švedska. Svaka država ima jednog partnera. Tako ćemo mi svoje uskrsne kutije razmijeniti sa Turskom.

PowerPoint prezentacijom ukratko smo našim partnerima predstavili uskrsnu tradiciju ovoga kraja.

Zatim su predškolci i prvašići izrađivali dvadeset uskrsnih čestitki, različitim likovnima tehnikama, a sljedeći i zadnji korak su izrada uskrsnih dekoracija – pisanice, uskrsni zečići, uskrsne košare i sl.

Zahvaljujemo se i mami Dorčak koja nam je pripremila različite uskrsne motive od gipsa i sašivene zečiće od jute za ukrašavanje.

Izvor: Ivana Blaško, odgojiteljica u predškolskom progamu (tekst i foto)