Dan rječnika s našim "eT pčelicama"

Autor: Nadin Cuca, 19. 10. 2020.

Učenici PŠ Miljevci i ove godine obilježili su Dan rječnika na kreativan način.

Dan rječnika obilježava se 16.listopada, a naše vrijedne "eT pčelice" obilježile su ga 14.listopada na satu INA aktivnosti s učiteljicom Nadin Cuca.

Za početak su izradili svoje "slovne" cvjetiće. Svaki cvijet je imao "tučak" ukrašen slovom po izboru učenika, a latice su učenici ukrasili riječima kojima je početno slovo bilo upravo slovo iz tučka. Učenici su dobili pred sebe rječnik te tražili riječi s lijepim značenjem.

Riječi koje su im se svidjele, prepisivali su na latice tako da je svaki cvijetak bio obogaćen mnoštvom lijepih izraza. Učenicima se svidjelo što su na zabavan način otkrili zašto je važno snalaziti se u rječniku te kako iz njega možemo saznati mnoge nove riječi.

Izvor: Tekst: Nadin Cuca; Fotografije: Nadin Cuca