Šareno i mirisno!

Autor: Silvija Bašić, 1. 12. 2020.

Utorak je dan za kemijanje, a ovaj smo utorak radili nešto novo i zanimljivo.

Dana 24.11. 2020., učenici sedmog razreda koji pohađaju dodatnu nastavu iz kemije su uz vodstvo učiteljice kemije Silvije Bašić izrađivali pilinge od potpuno prirodnih i lako dostupnih sastojaka. Redoviti piling je ključna stvar u njezi kože lica i tijela. To je postupak kojim uklanjamo odumrle stanice kože te je nakon njega koža glatka i spremna za daljnje tretiranje. Uklanjanjem mrtvih stanica kože potičemo rast novih zdravih stanica.

Učenici su koristili sljedeće namirnice: šećer, kava, kokosovo ulje, karite maslac, razna eterična ulja te limun. Miksanjem sastojaka nastale su mirisne i šarene smjese.

Nakon toga, učenici su dobivene smjese presipali u ukrasne teglice koje su potom i prigodno ukrasili.

Pouka ove radionice je: "Zašto kupovati kada možemo napraviti sami zdravije i bolje preparativne proizvode."