Dan sigurnijeg interneta obilježili i naši najmlađi učenici

Autor: Lareta Žubrinić, 16. 2. 2021.

Učiteljica informatike Tatjana Bistrović je sa učenicima razredne nastave obilježila Dan sigurnijeg interneta koji se ove godine održao 9. veljače.

U matičnoj školi u drugom razredu te u miljevačkoj područnoj školi u kombinaciji drugog i trećeg razreda učenici su učili o sigurnosti na internetu, osobnim podacima koje trebaju čuvati, elektroničkom nasilju, krađi identiteta te su istraživali, pronalazili podatke, zapisivali ih i izradili zajednički plakat.

S obzirom na to da većina učenika, iako su tako mali, posjećuje razne društvene mreže na kojima ima raznolikih sadržaja, mogli su i sami davati primjere iz stvarnoga života što je potaklo vrlo kvalitetnu komunikaciju i shvaćanje potrebe za obilježavanjem Dana sigurnijeg interneta te edukaciji o ponašanju na internetu.

Izvor: Tatjana Bistrović, učiteljica informatike u rn