Zasadi stablo - ne budi panj!

Autor: Lareta Žubrinić, 2. 3. 2021.

U Tjednu kolektivne sadnje stabala u Republici Hrvatskoj (od 1. do 7. ožujka 2021.) i ove godine sudjeluje i naša škola.
Sa sadnjom sadnica u kampanji koju vodi Udruga „Zasadi stablo -  ne budi panj!“. započeli su miljevački CvrčEKOvci (učenici 1. i 4.razreda PŠ Miljevci) s učiteljicom Marinom Kordi.

U dvorište svoje lijepe male miljevačke školice posadili su dva stabla, jabuku i krušku. Učenici su sa velikim užitkom sudjelovali u samoj sadnji doniranih voćkica, a ova aktivnost izvrsno se uklopila i u eTwinning projekt ekološke tematike "Small steps to a big goal - what can I do for Earth?"

Njihove najveće želje su da nam naše kruškica i jabučica brzo izrastu u velika i snažna stabla sa sočnim plodovima.

Obavezali su se brinuti o njima i zalijevati ih, a  jednoga dana kada porastu i dadu sočne plodove, svi ćemo se s veseljem sladiti njima i sjediti pod njihovim hladom.

U sadnji im je pomogao vrijedni domar Ivan Sirovica na čemu mu se od srca svi zahvaljuju, a gospođi Draženki Šalgaj zahvaljuju na prijevozu sadnica!

Više informacija na službenoj stranici:

Izvor: Marina Kordi, učiteljica 1. i4.r. PŠ Miljevci (tekst i foto)