Sedmaši u akciji izrade sapuna

Autor: Silvija Bašić, 30. 3. 2021.

Učenici sedmog razreda su u sklopu nastave kemije kuhali sapune raznih mirisa i boja. Pogledajte kako je cijeli proces izgledao.

Dana 23. ožujka 2021. godine, učenici sedmog razreda su na nastavi kemije uz vodstvo učiteljice Silvije Bašić izrađivali sapune.

Za izradu sapuna učenici su koristili natrijev hidroksid, destiliranu vodu, kokosovo i maslinovo ulje, svinjsku mast, razna eterična ulja i prehrambene boje.

Učenici su naučili što je to saponifikacija te koji uvjeti trebaju biti zadovoljeni kako bi došlo do izrade sapuna.

Radionica je bila zanimljiva i edukativna. Učenici su se jako dobro snašli u izradi sapuna.