Proslavimo Božić zajedno

Autor: Lareta Žubrinić, 21. 12. 2010.

Uspješna humanitarna akcija petoga razreda

Dobri duh Božića prošetao je jučer i ulicama Nove Bukovice. Učenici petoga razreda OŠ Vladimira Nazora odlučili su i  ove blagdane ispuniti dobrim djelima te su u domove nemoćnih i usamljenih sumještana unijeli osmijeh, božićnu pjesmu, čestitke i mirisne kolače.

U sklopu ovogodišnjeg školskog projekta, peti  je razred došao na ideju da raznovrsnim  božićnim kolačima razveseli one kojima je u ove dane zajedništva  najpotrebniji osjećaj da nisu sami i zaboravljeni.

Ovoj humanitarnoj akciji nazvanoj „Proslavimo Božić zajedno“ prethodio je dogovor sa Udrugom žena "Bukovica u srcu" iz Nove Bukovice, zatim  radionice izrađivanja božićnih čestitaka i  raznih ukrasa,

a vjeroučiteljica Slavica bila je zadužena za uvježbavanje prigodnih pjesama.

Posebno su vrijedne bile mame koje su vrlo rado prihvatile ovu ideju i vješto ispekle mnoštvo ukusnih kolača. U ostvarivanju ove akcije priključile su im se  i kuharica Ivana, vjeroučiteljica,  knjižničarka Sanja te učiteljica Kristina .

Slažu se svi da su ovi božićni posjeti bili puni dojmova i dobrog raspoloženja, a baka Rozika, Pepa, Ana  i ostale bake koje su posjetili bile su više nego ugodno iznenađene kada su im  petaši pokucali na vrata i unijeli u njihove domove božićnu radost. (Dobro, pala je i pokoja suza.)

U  Zavičajnom muzeju u Novoj Bukovici učenike je na kraju ove akcije  dočekala predsjednica udruge „Hrvatsko srce“ gospođa Slavica Čizmar i pokazala im originalne  božićne ukrase koje su od konca,  slame i grančica izrađivale bukovačke žene, a počastila nas je i interpetacijom svojih božićnih stihova.

Učenici petog razreda su, nakon ovako ispunjenog dana,  sa sobom ponijeli i njezinu poruku:

“Nikad se nemojte umoriti činiti dobro.“