Terenska nastava učenika 5. i 6. razreda

Autor: Ruža Živković, 7. 6. 2021.

U petak 4. lipnja učenici petog i šestog razreda naše škole išli su na terensku nastavu u Veliku. U pratnji učenika išli su razrednici Hrvoje Kraljik i Ivana Škrobo te ravnateljica Lareta Žubrinić i pedagoginja Ruža Živković.

Prvo odredište našeg putovanja bila je „Kuća Panonskog mora“ u Velikoj. Tamo su učenici u muzeju prvo saznali nešto edukativno o postanku planeta Zemlje, nastanku i nestanku Panonskog mora. Zatim su kroz edukativne igre vidjeli i na živom primjeru kako nastaju fosili te kakvog sve podrijetla mogu biti.

Nakon toga učenici su obišli izložbeni muzej za raznim fosilima životinja i biljaka koji su pronađeni na području Papuka. Obišli su i interaktivni labirint te se okušali u igranju igrica.

Na kraju su učenici mogli snimiti „selfie“ te si sliku poslati na mail, a kupili su si i poneki suvenir.

Potom su učenici s pratnjom otišli u adrenalinski park „Duboka“ također u mjestu Velika gdje su prošli nekoliko puta staze za igru i zabavu.

U adrenalinskom parku okušali su se i učitelji.

Za kraju su učenici otišli na ručak u restoran „Čiča Mata“ te su se oko 16 sati vratili svojim kućama.

Svima nam je ovo bilo odlično iskustvo te korisno i zanimljivo proveden dan. Učenici su bili pristojni i uzorni te ih pohvaljujemo za odgovorno ponašanje na terenskoj nastavi.

Tekst: Ruža Živković

Slike: Ivana Škrobo i Lareta Žubrinić