Vratio nam se Dan Pjesnika! (virtualno)

Autor: Eva Turza Mitrović, 11. 6. 2021.

9. lipnja 2021., u "novom normalnom", održali smo literarni susret Dan Pjesnika. Naši gosti pridružili su nam se putem videopoziva, a publika su bili naši četvrtaši.

2020. novonastala situacija malo nas je "poljuljala" tako da nismo održali tradicionalni županijski literarni natječaj i susret u čast novobukovačkom pjesniku Pavlu Bistroviću.

Ove godine odlučili smo objaviti natječaj, a susret smo planirali u skladu s epidemiološkom situacijom i trenutnom procjenom stanja. Budući da smo procijenili kako bi susret učenika i mentora iz više škola predstavljao određeni rizik, odlučili smo se povezati virutalno.

Natječajem koordiniraju ravnateljica Lareta žubrinić, učiteljica Hrvatskoga jezika Božica Filipović Veg i knjižničarka Eva Turza Mitrović.

Ukupno se prijavilo 29 učenika iz 8 škola:

OŠ Voćin, mentorica Svetlana Banovac

OŠ Davorin Trstenjak Čađavicamentorice Jasna Simonović, Danica Jozepović

OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci, mentorica Kristina Krolo

OŠ Ivane Brlić Mažuranić Virovitica, mentorica Snježana Hadžija

OŠ MIkleuš, mentorica Marina Dundović

OŠ Josipa Kozarca Slatina, mentori Melita Čmarec, Danijel Vilček, Snježana Tot

OŠ Ivan Goran Kovačić Zdenci, mentorica Mirjana Dadić Kraljik

OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica, mentorice Božica Filipović Veg, Marija Peček

Teme su bile sljedeće:

Sanjive pjesnikove oči -10 radova

- Veselo se smije proljeće selu -14 radova

- Stope djetinjih radosti 5 radova

Večer je započela kratkim pozdravima koordinatorica, a zatim smo pogledali kratak film koji nas je podsjetio na Pavla Bistrovića. Film možete pogledati ovdje

Nakon kratkog osvrta na cjelokupan natječaj, proglašeni su najuspješniji radovi ove godine.

Nagrađeni su radovi učenica

Lane Mandl (OŠ J. Kozarac Slatina),

Domenike Tot (OŠ Voćin) te

Gabrijele Behin (OŠ A.G. Matoša Čačinci).

Nagrađenim učenicama čestitamo i nadamo se da se i dogodine vidimo.

Zahvalnice za sve sudionike i mentore, kao i nagrade za tri najuspješnija rada, stići će na adrese škola.

Budući da naši gosti nisu mogli vidjeti pano s izloženim radovima učenika, sve radove dijelimo u sljedećoj prezentaciji:

Posebno pohvaljujemo učenike 4. razreda iz čije smo se učionice javili. Oni su nam bili prava podrška: svojim pljeskom, bubnjanjem i "srcima" zaista su stvorili odličan ugođaj, a čak su nam i pomogli oko čitanja nagrađenih radova (i to bez probe!).

Hvala svima koji su sudjelovali na natječaju, a posebno zahvaljujemo našim virtualnim gostima koji su našli vremena i "zoomali" s našom školom.

Uz nadu da se sljedeće godine ipak vidimo u Novoj Bukovici, svima srdačan pozdrav!

Priloženi dokumenti:
Nagra_eni_radovi.pdf (401.71 KB)