Pozdrav jeseni na putu do Dobrovića

Autor: Administrator , 15. 10. 2013.

S namjerom da pozdrave jesen u svom zavičaju učenici PŠ Miljevci zajedno sa svojim učiteljicama u petak 11. listopada dio nastavnog dana proveli su u prirodi. Bila je to izvrsna prilika za šetnju do obližnjeg Dobrovića.

Krećući se cestom u koloni imali smo priliku ponoviti ranije usvojena prometna pravila, ali i sadržaje prirode i društva koje smo obrađivali u rujnu, a odnose se na orijentaciju u prostoru.

Šuma nas je oduševila svojim raskošnim bojama i jesenskim mirisima pa smo odlučili nakratko zaviriti u njeno okrilje. Ondje smo otkrili i njene druge skrovite prizore.

Baš kao u priči, nakon desetak minuta hoda kroz šumu, ukazala se pred učenicima“kućica iz bajke“. Izradili su ju od drveta i šiblja marljivi i kreativni Miljevčani, a nama je poslužila za odmor i okrjepu.

Po izlasku iz šume, na cesti prema Dobroviću razgovarali smo o jeseni i o njenim obilježjima, a učenici su dobili i  zadatke koji iziskuju istraživanje vremenskih pojava, kukaca, ptica i drugih zanimljivih jesenskih promjena u prirodi. Prikupili smo i dosta plodova žira i raznobojnog šumskog lišća pa smo po povratku u školu i likovno izrazili svoje doživljaje s izleta.

Iako umorni od hoda i za ovo doba godine neobično izdašnih sunčevih zraka, svi smo se osjećali zadovoljno. Jesen je i nas, ne samo okoliš i prirodu, obogatila svojom raskoši i ljepotom.

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica PŠ Miljevci
Priloženi dokumenti: