Solidarnost na djelu 2013

Autor: Lareta Žubrinić, 29. 10. 2013.

U proteklom su tjednu  učenici Područne škole Miljevci, uz brojne druge zanimljive i korisne aktivnosti, sudjelovali  i u humanitarnoj akciji Crvenog križa Hrvatske „Solidarnost na djelu 2013“, i to vrlo uspješno!

Svi učenici darovali su svoje slobodno vrijeme kako bi nudeći svojim sumještanima bonove u apoenima od 5 kn prikupili novčana sredstva namijenjena rješavanju osnovnih životnih potreba socijalno ugroženih skupina stanovništva.

Uz pomoć našeg Miljevčanina, gospodina Steve Tereka, koji je i ove godine ustupio svoje vrijeme i omogućio prikupljanje prehrambenih i drugih namirnica svojim traktorom, obavljena je u nedjelju 20. listopada ophodnja selima Miljevci i Dobrović.

Darežljivi Miljevčani i Dobrovčani iznova su potvrdili svoju solidarnost s potrebitima  i traktorska prikolica je, kao i prethodnih godina, bila ubrzo puna. Svoj doprinos cijeloj akciji dali su i stariji učenici, „petaši“ Mate Dorčak i Zlatko Erdec, koji su sve donirane namirnice pomogli utovariti i privremeno spremiti u holu naše škole u Miljevcima.

U srijedu, 23. listopada aktivisti Crvenog križa Slatina prikupljene namirnice prevezli su  u prostorije slatinskog Crvenog križa, odakle će doskora biti upućene onima kojima su najpotrebnije. U ime potencijalnih korisnika pomoći izražavamo zahvalnost svima koji su svojim doprinosom pomogli u organizaciji i realizaciji i ovogodišnje akcije i time potvrdili svu mudrost izreke:

„ I NAJMANJE DOBRO DJELO BOLJE JE OD NAJUZVIŠENIJE NAMJERE!“

Izvor: Jasminka Stošić (vijest), Marina Kordi (foto), učiteljice PŠ Miljevci