"Nazor i mi"

Autor: Lareta Žubrinić, 11. 2. 2014.

U povodu održavanja "XIX. Nazorovih dana“ Osnovna škola Vladimira Nazora iz Postira i Nacionalni odbor „Nazorovi dani“ - Zagreb, u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta i Agencijom za odgoj i obrazovanje, organiziraju 9. literarni natječaj „Nazor i mi“.

Tema ovogodišnjih Nazorovih dana je „Hrvatska bajka“.

Pozivaju se svi učenici osnovnih škola u Republici Hrvatskoj da se odzovu pozivu na natječaj na temu: "Napiši bajku".

Pored hrvatskoga standardnog jezika literarni rad može biti pisan svim hrvatskim dijalektima i izričajima.

Autori najuspješnijih bajki i njihovi mentori bit će javno predstavljeni na završnoj večeri  XIX. Prosvjetno-kulturne manifestacije „Nazorovi dani 2014.“, u subotu, 24. svibnja 2014. godine u Postirima na otoku Braču.

Nagrađenim učenicima i njihovim mentorima uručit će se prigodno priznanje – diploma „Vladimir Nazor“.

Više o „Nazorovim danima“ možete saznati u kutku PIšem, crtam, fotkam ili na  stranicama  škole: www.nazor-postira.hr.

Izvor: www.skole.hr