Sumnjivi likovi ušli jučer u školu!

Autor: Darko Samardžić, 5. 3. 2014.

Jučer je bio vrlo neobičan dan. Od samoga se jutra u zraku osjetila čudna vibra, ali dolaskom u školu je postalo još čudnije.

U razgovoru s pedagogom škole doznajemo da se u OŠ Vladimira Nazora u Novoj Bukovici odigravao scenarij iz filmova strave i užasa. Škola je bila puna čudnih i sumnjivih likova. "Isprva sam mislio da mi se priviđa, ali kako je vrijeme odmicalo bilo je sve gore" izjavio je pedagog. "Počelo je ujutro kad sam ušao u školu. Učinilo mi se da sam iza ugla vidio vampira, ali sam odmah pomislio kako je to nemoguće jer vampiri ne postoje. Stanje se pogoršalo kada sam počeo viđati gusare, kauboje, bebe, mačke, likove iz crtića, vještice, princeze, superheroje, bakice, medicinske sestre, doktore i svakakve žene. Tražio sam od ravnateljice da me pusti kući kako bih izašao iz ove noćne more, ali nije dopustila."

Iz pouzdanih izvora doznajemo da su školom uistinu hodali svakakvi likovi. Naime, jučer su se učenici škole maskirali kako bi obilježili maškare koje se još nazivaju poklade, fašnik i sl., ovisno o određenoj regiji, mjestu ili običaju.

Učenici razredne nastave su se jako uživjeli u svoje uloge pa su se po cijeloj školi mogle vidjeti borbe superheroja i vještica i princeza. Učenici su bili jako kreativni pri izradi svojih maski, a najbolje maske smo i prigodno nagradili. Iako je izbor bio jako težak, za najbolju masku smo odabrali gusara u kojeg se prerušio učenik 6. razreda Fran Fuljek, a drugo mjesto je osvojio Domagoj Knapić koji je cijeli dan hodao u štiklama i predstavljao sebe kao plesačicu.

Više slika naših maškara možete pogledati na sljedećoj poveznici: