Nove sadnice u našem parku

Autor: Administrator , 15. 3. 2014.

Prošli tjedan zasadili smo ukrasno bilje i sadnice koje je našoj školi donirala Flora iz Virovitice

Prošli  petak nekoliko učitelja i djelatnika škole iskoristilo je  divan sunčan proljetni dan te su  uredili kamenjare, orezali ruže i okopali gredice, a ujedno iskoristili idealne uvjete za sadnju  i u našem školskom parku i okolišu zasadili ukrasno bilje, grmlje i  sadnice donirane u vrijednosti  2.000,00 kn od strane virovitičke Flore.

Fora Vtc d.o.o. je tvrtka koja osim što skuplja, skladišti, obrađuje, odlaže i prevozi komunalni, tehnološki, te različite vrste neopasnog i opasnog otpada, u svome vlasništvu  ima veliki vrtni centar. S Florom već surađujemo u akcijama skupljanja starih baterija i papira.

Navodimo samo neke od sadnica koje smo posadili: thuja smaragd, kineska četinjača, azaleje, lipa, američki hrast, zlatna kiša, crveni javor, žalosna vrba, zlatna breza...

Velika pomoć u savjetima o  vrsti svake sadnice te kako ih posaditi bio je gospodin Domagoj Horvat, član Florinog stručnog tima za projektiranje i izvođenje uređenja vrtova, okućnica, parkova i pejzaža.

Sadnice ne bismo mogli zasaditi da nam prijevoz nije osigurao gospodin tata Dado Dolovski Dolac koji je osim vremena,  potrošio i gorivo svoga kamiončića!

Zahvaljemo tati na prijevozu i dečkima iz njegove radne ekipe na istovaru!