Prigodnim aktivnostima i u PŠ Miljevci obilježen Međunarodni dan dječje knjige!

Autor: Lareta Žubrinić, 4. 4. 2014.

Povodom Međunarodnog dana dječje knjige, 2. travnja  učenici  PŠ Miljevci su  nastavili s provođenjem svojih projektnih aktivnosti .  Dio nastave hrvatskog jezika posvetili su čitanju bajki H. C. Andersena ,  najpoznatijeg danskog (i  svjetskog)  bajkopisca rođenog  istoga datuma  1805. g.

Razumijevanje bajke „Djevojčica sa žigicama“ provjerili su i kratkim kvizom, koji se sastojao od pisanih odgovora na pitanja i križaljke s pojmovima iz spomenute bajke. Podijeljeni u dvije natjecateljske skupine od po pet učenika, odgovarali su na postavljena pitanja o bajci koju im je naglas pročitao Dominik  Kapetanović, učenik 4. razreda.  U zanimljivom edukativnom kviz- natjecanju pokazali su dobro poznavanje književno- teorijskih pojmova i odlično razumijevanje  pročitanog sadržaja.

Vjerujemo da će ih takav način pristupa literaturi stvaranoj za djecu potaknuti da i sami požele svoje slobodno vrijeme“potrošiti“na druženje s knjigom, motivirano osobnim odabirom, a ne tek pukom i mrskom obvezom!

Sudeći po njihovom današnjem interesu, taj cilj se i ne čini nemogućom misijom. Osobito uz podršku  učitelja, čija  je zadaća:  dobro osmišljenim aktivnostima i zadatcima zagolicati dječju maštu i uvesti ih u beskrajano zanimljiv i  zabavan svijet književnosti.  A onda ih pustiti da ga u skladu s osobnim sklonostima i potrebama samostalno istražuju i osvajaju! Uživajući, pritom, u uzbudljivoj  čitateljskoj avanturi!

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica PŠ Miljevci