Pravopisni odred

Autor: Lareta Žubrinić, 6. 4. 2014.

Prošli mjesec uspješno smo obilježili Dane hrvatskoga jezika u našoj školi, a učenici sedmoga i osmoga razreda za taj su se događaj pripremali strogim okom promatrajući pravopisne pogreške u javnim natpisima, reklamnim letcima, cjenicima  i plakatima te izradili izvrsne prezentacije kojima su nam predstavili u čemu javnost griješi.

Učiteljica hrvatskoga jezika, preko facebook stranice Snaga riječi koju uređuje Anita Šojat iz Školske knjige, te je iste prezentacije poslala kako bi naša škola konkurirala ostalima koji su također prijavili rezultate svog Pravopisnog odreda.

Priključite se projektu Pravopisni odred

S obzirom da su učenici uložili velik trud, bila bi prava šteta da njihov uradak ne pogleda i ne ocijeni netko s mnogo više iskustva, poput gospođe Šojat. Materijale za prezentaciju prikupljali su svi učenici sedmog i osmog razreda, no pravila su nalagala da prijavimo po dva predstavnika svakog razreda, nositelje Pravopisnog odreda.

Izdvojili smo one koji su se najviše potrudili u predstavljanju rezultata rada svog razreda, a to su Anja Stjepanović i Tatjana Đuričić kao predstavnice 8. razreda, te Irena Marušić i Manuela Kribl kao predstavnice 7. razreda. Prezentacije smo poslali ne znajući koliko škola je i s kakvim radovima sudjelovalo, no nakon nekoliko dana saznali smo da je upravo naša škola u drugom krugu nagrađena vrijednim knjigama u izdanju Školske knjige.

Vrlo smo ponosni na sedmaše i osmaše kojima čestitamo na ovom uspjehu, a gospođi Šojat i Školskoj knjizi zahvaljujemo na nagradama i što su prepoznali trud i kvalitetu uratka naših učenika.

Izvor: Božica Filipović Veg, učiteljica hrvatskog jezika