Mala škola zdrave prehrane

Autor: Darko Samardžić, 10. 4. 2014.

Pozivaju se svi zainteresirani učenici u Malu školu zdrave prehrane koja će se održavati 14.,15. i 16. travnja u vremenu od 9.00 do 12.00 sati.

Svi koji žele doći na radionicu neka ponesu recept po kojem žele pripremiti svoj zdravi obrok. Pitajte svoje mame, tate, bake, djedove, stričeve, strine, braću, sestre i rodbinu za recept koji se odnosi na zdravu prehranu. Netko od njih će vam sigurno dati nekakav recept kojeg ćemo u školi proučiti pa ćemo vidjeti što se može napraviti. Recept se može odnositi na pripravljanje svakakve hrane, sokova, čajeva i slično.

U ponedjeljak ćemo pričati o štetnoj prehrani (gazirana pića, slatkiši, bojila i dodaci u prehrani), napravit ćemo pokus sa zubima i noktima da vidimo kako na njih djeluju gazirana pića. Nakon štetne prelazimo na zdravu prehranu i ljekovito bilje koje možemo naći u našem kraju. Naučit ćemo nešto o pripravljanju ljekovitih napitaka i ukusne zdrave hrane. Usput ćemo malo prošetati po Novoj Bukovici kako bismo pronašli ljekovito bilje koje ćemo upotrijebiti.

Utorak i srijeda će biti posvećeni pripravljanju hrane i napitaka i naravno kušanju istih. Nadam se da ćemo uspjeti pripremiti nešto fino što ćemo svi sa zadovoljstvom pojesti i popiti.

Mala škola zdrave prehrane ide pod ruku sa Shemom školskog voća, projektom kojim se nastoji učenike od 1. do 4. razreda potaknuti na veću potrošnju povrća i voća na način da im se jednom tjedno dostavljaju jabuke.

Vidimo se sljedeći tjedan u Maloj školi!