Moj susret s uskrsnim zecom

Autor: Administrator , 14. 4. 2014.

Pročitajte što su učenici trećeg i četvrtog razreda PŠ Miljevci napisali o svom susretu s uskrsnim zecom te kako dočekuju Uskrs u svojoj obitelji. Njihove literarne radove, kao i prostor matične škole, dodatno su ukrasili učenici 4. razreda i članovi Likovne skupine.

Moj susret s uskrsnim zecom

Na veliku subotu ranije sam krenuo na počinak. Ali tek što sam zaspao probudila me škripa vrata. Ja sam se uplašio i virio ispod deke.To je bio zec.

Lagano se prišuljao i uzeo travu. Meni je ostavio ukrašena jaja. Rekao sam mu da dođe kod mene u krevet. Nekim čudom me je razumio pa je došao. Počeo je pričati mojim jezikom. Rekao je da je umoran.

Ja sam ga pokrio dekom i pitao hoće li mi opet doći. Odgovorio je da će uvijek doći. Obadvoje smo zaspali. Ujutro kad sam se probudio nikoga nije bilo

Dominik Kapetanović  4.r

Moj susret s uskrsnim zecom

Na Veliku subotu sam ranije krenula na počinak. Tek što sam zaspala, probudila me škripa vrata. To je bio mali slatki zec koji je polako otvarao vrata i doskakutao do mene.

Pitao me jesam li bila dobra ove godine. Rekla sam: „Onako!“ Razgovarali smo na krevetu o Uskrsu i o zečevima. Pitala sam ga bi li ostao ovdje s mojim zečevima. On je rekao da bi rado ostao, ali prvo mora odnijeti neke poklone djeci.

I tako je održao obećanje. Došao je kod mene i stekao nove prijatelje, ali je svakog Uskrsa odlazio i drugoj djeci podijeliti darove. Meni je rekao da će mi svake godine dati lijep poklon budem li dobra.

Elena Koleno, 4. r.

Uskrs u mojoj obitelji

U mojoj obitelji prvo bojamo jaja: ja i mama beremo travu za ukrašavanje jaja, tata i brat kose travu, baka i djed traže jaja u kokošinjcu, a navečer pravimo košaru i u nju stavljamo travu i ukrašena jaja. Mama, tata, baka i djed idu na ispovijed.

Na uskrsno jutro svi gledamo u košare. Brat i ja se igramo i zezamo. Kada dođu mama, tata, baka i deda iz crkve kući, jedemo jaja i kucamo se jajima. Moj brat bude najbolji zato što uzme drveno jaje.

Kada dođe večer, idemo spavati. Ujutro sve spremamo. I tako završava naš obiteljski Uskrs.

Renato Lukaček, 3. r.

Uskrs u mojoj obitelji

Proljeće se probudilo. Uskrs je tu! Moj brat, mama, tata i ja uvijek se pripremamo tjedan dana prije  Uskrsa za taj veliki blagdan. Tata, brat i ja kosimo travu- ja trimerom, brat kosilicom , a  tata kosi voćnjak hondom. Kada sve pokosimo i pokupimo travu, mama i ja peremo prozore i čistimo kuću. Poslije baka, djed, brat i ja bojamo jaja i ukrašavamo ih.

Kada Uskrs stigne, idemo na misu u Novu Bukovicu. Poslije mise ručamo s upaljenom svijećom.

Nakon Uskrsa još se danima kvrcamo jajima, osobito brat i ja. Rezultat je obično izjednačen.

Filip Nikić, 3. r.

Moj susret s uskrsnim zecom

Na Veliku subotu ranije sam krenuo na počinak. Ali tek što sam zaspao, probudila me škripa vrata. Kada su se vrata otvorila, iskočio je pravi uskrsni zec, popeo se na moj krevet, a zatim otišao ispod njega, gdje ga je čekala trava koju sam pripremio  toga dana.

Čuo sam ga kako gricka travu. Zavirio sam pod moj krevet i bolje ga pogledao. Imao je šarenu košulju i mali bijeli repić. Pitao sam ga hoćemo li se igrati i on je pristao. Igrali smo se zajedno u mojoj sobi i skakali po njoj. Zeko mi je u jednom trenutku rekao: „Moram ići! Sada će doći tvoj tata i pitat će te što si radio.“ I zeko odjednom ode. Doviknuo sam mu: „ Laku noć!“

Baš me zanima hoće li se opet pojaviti?

Sandro Dolovski, 4. r.

Izvor: Jasminka Stošić, učiteljica PŠ Miljevci, Lidija Medved, učiteljica 4. r. MŠ (Likovna skupina)