Rezultati ankete

Autor: Eva Turza Mitrović, 4. 5. 2014.

Rezultati ankete: Koliko često posjećuješ knjižnicu (školsku ili neku drugu)?

38,9% 1-2 puta tjedno
20,4% 1-2 puta mjesečno
0,0% 1-2 puta godišnje
40,7% ne posjećujem knjižnice

Rezultati ove ankete za našu su knjižnicu polovično dobri. Od svih koji su odgovarali na naše anketno pitanje, 38,9% učenika posjećuje knjižnicu redovito, barem jednom tjedno, dok 20 % njih dolazi u knjižnicu barem jednom u mjesecu, vjerojatno kako bi zamijenili lektiru.
    Nažalost, zamjetan je broj učenika koji uopće ne posjećuju knjižnicu, njih čak 40,7%. Koji je razlog tomu, nije lako odmah utvrditi. Vjerojatno ti učenici ne vole čitati i ne osjećaju se u knjižnici ugodno.
   Pozivam sve učenike da posjete knjižnicu, barem jednom tjedno, jer novi je prostor lijep i ugodan, svijetao i ne nudi isključivo knjige. Lektira nije sve što nudimo.
   Možete sjesti i napisati zadaću, listati časopise, gledati TV ili malo raditi na računalu koje je namijenjeno učenicima.
    Također, kad odgovarate na anketna pitanja, razmislite malo, sigurno ste barem jednom došli u knjižnicu pogledati film  s učiteljicom Hrvatskoga jezika. I to se broji, nije knjižnica samo knjiga, ona je puno, puno više.