Naša škola na zanimljivom kvizu

Autor: Lareta Žubrinić, 9. 5. 2014.

Proslavljajući Dan OŠ E.Kumičića Slatina, u srijedu 7. svibnja 2014., gostovali smo na kvizu  o poznavanju lika i djela blaženog Ivana Merza, zaštitnika mladih.

Osim kviza, naši učenici  su se i likovno izrazili na temu blaženika.

Sudionici kviza bili su, osim naše ekipe pod vodstvom vjeroučitelja Đore Đorđevića, ekipa iz OŠ J. Kozarca Slatina, OŠ Davorina Trstenjaka Čađavica, OŠ Mikleuša i škole domaćina.

Našu školu predstavljala je ekipa u sastavu: Marijan Škrnički (6.r.), kapetan ekipe, Antonija Brzica (6.r.), Lucija Podolski  (5.r.) i Manuela Križetić (8.r.).

Kviz od 50 pitanja odvijao se na vrlo zanimljiv način - kroz igre:  ubacivanje 3 badminton loptice u krug, skakanje u vreći, od 4 zadanih riječi napisati pjesmicu o Merzu i na kraju slatka igra vezanih očiju -proći kroz prepreke i pojesti kolač.

Pobijedila je skola iz Čađavice,  iako su se svi osjećali kao pobjednici. Djeca su se dobro zabavila i naučila nešto novo i korisno o blaženiku.

Nagrađeni su likovni radovi. Treći nagrađeni radovi bili su radovi  učenica naše škole: Veronike Brzice (5.r.) i Mirele Marčinković (8.r.).

Svi sudionici dobili su priznanja i svaki veliki slatki dar- ogromnu Milka čokoladu.

Izvor: Đora Đorđević, vjeroučitelj