Možemo pomoći!

Autor: Lareta Žubrinić, 18. 5. 2014.

Učenici, učitelji, roditelji i sumještani - hvala što se u proteklom tjednu svojim donacijama pomogli   ugroženom stanovništvu Slavonije koji su zbog poplava evakuirani iz svojih domova. Do sada smo iz škole odvezli deset auta  punih prikupljene pomoći.

Ravnatelj CK Slatina Vlatko Jelenčić  obišao je poplavljena područja :

Škola će i dalje prihvaćati sve donacije koje su najpotrebnije, iako je, za sada, preporuka da se, zbog dovoljne  količine pomoći i nemogućnosti skladištenja, malo stane sa skupljanjem.

ZA BEBE I DJECU: kašice za bebe, pelene, vlažne maramice, mlijeko za dohranu, kozmetika za bebe i djecu.

HRANA: Sve što može duže stajati -konzervirano (paštete, razni namazi, mesni doručak, i dr.), flaširano, u tetrapaku, suhomesnato s dugim rokom trajanja, hrana za šećerne bolesnike, kava, šećer,

Voda (u bocama)

Hrana koja se može ODMAH konzumirati bez termičke obrade. Ne kupujte grickalice, mislite o količini.

HIGIJENA: Gel za suho pranje ruku, vlažne maramice, prva pomoć, asepsol, toalet papir, ulošci, tamponi, sapuni, lijekovi protiv bolova,četkice za zube, paste za zube i sl.

Sredstva za čišćenje (četke, krpe, deterdženti, sredstva za dezinfekciju, maske za prašinu, rukavice,..)

Sve prikupljeno vozit  ćemo svakodnevno u Crveni križ u  Slatinu.