Naša prva videokonferencija!

Autor: Darko Samardžić, 5. 6. 2014.

Jučer su učenici naše škole po prvi puta sudjelovali u videokonferenciji. Videokonferencija je povezivanje pomoću tehnologije, a naš 2. razred iz Nove Bukovice je imao priliku pričati i vidjeti se s učenicima Osnovne škole Nikole Tesle iz Zagreba.

Počelo je "čupavo". Oko 13.10 sati smo se trebali spojiti laptopom na Skype i čuti i vidjeti s našim prijateljima iz Zagreba. Sve pripreme smo odradili do 12.30, sve je štimalo, internetska veza je bila dobra, laptop je bio spreman, ali negdje oko 13.00 nam je pukla internetska veza pa smo morali trčati po školi u potrazi za signalom. Konačno smo ga našli u jednoj učionici pa smo uspuhani sjeli i nestrpljivo čekali poziv.

S obzirom da dosad nismo komunicirali na ovakav način, bili smo malo nervozni što se moglo osjetiti početkom našega razgovora, ali s vremenom smo se svi opustili. S druge strane veze su bili učenici 2.c razreda sa svojom učiteljicom Višnjom Mušnjak.

Povremeno smo morali vikati kako bi nas dobro čuli, ali to je tehnologija, ponekad zna malo zezati i otežati život. Kada smo namjestili mikforon i zvučnike kako treba, sve je krenulo na bolje. Učenici su si međusobno prepričavali kakve su škole, čime se bave, kakve izvannastavne aktivnosti imaju, itd. Sve smo na kraju okrunili pjesmom koju su izveli učenici iz Zagreba i iz Nove Bukovice.

Za nas je ovo bilo sasvim novo, ali hvalevrijedno iskustvo jer smo se upoznali s drukčijim načinom komuniciranja koji nam omogućava da se čujemo i vidimo s nekim tko je kilometrima daleko.

Pozdrav našim novim prijateljima iz Zagreba!