Dan zamijenjenih uloga

Autor: Darko Samardžić, 9. 6. 2014.

Krajem prošloga tjedan smo održali Dan zamijenjenih uloga. Dan kada učenici 8. razreda postaju učitelji, ravnatelji, stručni suradnici, domari, kuhari...

Kroz Dan zamijenjenih uloga učenicima se pokušava dočarati posao zaposlenika škole. Učenicima se pruža prilika da odaberu posao u školi koji žele isprobati pa su se tako neki odlučili za predavanje matematike, prirode, tjelesnoga i ostalih predmeta, a neki su htjeli vidjeti što to točno rade ravnatelj, pedagog i domar.

Kroz jedan školski sat koliko su trajale zamjene uloga, učenici su se mogli upoznati s osnovama određenih poslova u školi i vidjeti da nije tako lako biti učitelj jer je to odgovoran posao koji zahtijeva puno znanja i vremena za pripremanje, a zatim je svo to znanje potrebno prenijeti na učenike tako da ga svi razumiju.