Završna statistika posudbe knjiga u našoj knjižnici

Autor: Eva Turza Mitrović, 12. 6. 2014.

Ove smo školske vrijedno čitali, a evo do kojih smo zaključaka došli:

Najviše se čitalo početkom školske godine, u rujnu i listopadu, dok je s povećanjem količine sunčevih zraka opadao interes za čitanje lektire i pisanje dnevnika čitanja.

Razred s najviše posuđenih knjiga i dalje je drugi razred s čak 270 knjiga posuđenih za ovu školsku godinu. Treba imati na umu da nam je 3. razred vrlo malen, tako da niti posudba knjiga ne može biti velika. Prvašiće smo iz ove statistike izostavili jer njima s lektirom pomaže njihova učiteljica. Od viših razreda ističe se 6. razred sa 150 posuđenih knjiga. Osmaši su po tom pitanju najlošiji jer su im misli u upisima u srednju školu.

Dragim osmašima želimo da se upišu u srednju školu prema svojim željama, posebno pozdravljamo Mlade knjižničarke, a ostalim učenicima želimo da se odmore i lijepo provedu tijekom ljetne stanke. Na moru ili u lavoru – bitno da je dobra knjiga u ruci!