Obavijest za 8. razred. Važno za upis!

Autor: Darko Samardžić, 13. 6. 2014.

Dana 23. i 24. 6. 2014. (ponedjeljak i utorak) će se obavljati pregledi u školskoj medicini u Slatini. Potvrda školske medicine je potrebna za upis u određene programe, tj. bez nje se ne može upisati u srednju školu. Više informacija u nastavku teksta.

Kako biste saznali treba li vam potvrda školske medicine rada za upis u srednju školu, morate pronaći program koji želite upisati u popisu zdravstvenih kontraindikacija. Popis možete pronaći s desne strane izbornika stranice škole ili na sljedećem linku:

Jedinstveni popis zdravstvenih kontraindikacija

U popisu zdravstvenih kontraindikacija su navedeni svi programi koje učenik može upisati i koja potvrda mu je potrebna za upis.

Npr., ako netko želi upisati program za prodavača, za upis u srednju školu će mu trebati potvrda školske medicine, ali i medicine rada. Za program opće poljoprivrede je navedeno da je potrebna potvrda liječnika medicine rada, ali potvrda školske medicine nije potrebna.

Za sve one kojima je potrebna potvrda školske medicine neka pročitaju sljedeću obavijest u kojoj piše kako i kada se mogu prijaviti za pregled na temelju kojega će dobiti potvrdu.

Obavijest učenicima 8. razreda

Dana 26.05.2014.  objavljen je popis zdravstvenih kontraindikacija za upis u prvi razred srednje škole s naznakom pripadajućeg liječnika koji izdaje potvrde (školska medicina ili medicina rada). Od ove godine i neke četverogodišnje škole zahtijevaju potvrdu.

Potvrde od strane Školske medicine izdavat će se dana 23. i 24. 06.2014.

Ako ste koliko-toliko sigurni da ćete upisati željenu školu, predbilježbe za potvrde možete obaviti na broj telefona 400-186  ili e-mail skolska-slatina@zzjzvpz.hr.

Na pregled ponijeti zdravstvenu dokumentaciju ako bolujete od neke kronične bolesti te zdravstveni karton s isprintanim godinama od uvođenja informatizacije ili potvrdu obiteljskog liječnika o nepostojanju kroničnih ili psihičkih bolesti.

Potvrde se ne naplaćuju.

Nadležni liječnik škole