Učenici 8. razreda posjetili Viroviticu

Autor: Administrator , 13. 6. 2014.

Anja, Tatjana, Josip i Dino posjetili virovitičku Floru i Informativni centar

Izabrani predstavnici  8. razreda, razreda najskupljača otpadnih baterija  (skupili su čak 30 kg!),  posjetili su u četvrtak 12. lipnja 2014. tvrtku Flora d.o.o. iz Virovitice kako bi  iz cijele škole na pravo mjesto predali sveukupnu količinu baterija u  iznosu od pohvalnih 105 kilograma!

U ovoj su akciji sudjelovali svi razredi, ali osmaši su se osobito potrudili te za svoj uspjeh i trud na Danu škole i primili pohvalnicu Učiteljskog vijeća.

Tatjanu Đuričić, Anju Stjepanović, Josipa Žalika i Dinu Marovića zajedno s ravnateljicom škole Laretom Žubrinić srdačno su primili  predstavnici Flore  gđa Danijela Karlović i Tomislav Uzel, voditelj zbrinjavanja korisnog otpada.

Oni su ih proveli kroz Florine pogone razvrstavanja otpada, demonstrirali rad preše i drugih strojeva, a u zanimljivom razgovoru upoznali ih  s mnogobrojnim činjenicama  vezanim uz korist i potrebu zbrinjavanja otpada. Isto tako, pohvalili su se radom sunčane elektrane čijim korištenjem također pokazuju veliku brigu za okoliš.

Gospodin Uzel  učenicima je predstavio djelatnosti koje obavlja Flora VTC: skupljanje otpadnog ulja, guma, baterija i akumulatora, ambalaže, automobila, metala, glomaznog otpada, papira i svih vrsta plastike, građevinskog otpada koji sadrži azbest, a važno je napomenuti da je Flora nacionalni koncesionar za skupljanje svih vrsta električnog i elektroničnog otpada.  Više možete saznati  i na njihovim stranicama: http://flora-vtc.com/

Budući da se naša škola   i u protekloj školskoj godini uključila u skupljanje starog papira (skupljeno 3 700 kg), baterija (150 kg), plastičnih čepova (34 kg), Flora je odlučila  nagraditi naše učenike prigodnim poklonom uz poziv da i se dalje ovako potrudimo i surađujemo s njima!

Učenici su iskoristili dan i  posjetili  prostore Informativnog centra Virovitica kako bi njegovim djelatnicima zahvalili na redovitom praćenju rada i života škole.

Primio ih je direktor Kristijan Toplak te ih upoznao sa svojim marljivim kolegama,  novinarima i fotografima. Pojasnio im je što se sve radi u Informativnom centru, od tiskanja Virovitičkog lista, objavljivanja informacija na internetskom portalu  do emitiranja radio-emisija.

Učenici su imali priliku posjetiti i radijski studio i, između ostalog, naučiti koja je uloga tehničara, što se radi u režiji i čemu služe silne gramofonske ploče i CD-i.

Gospodin Toplak učenicima je i dao nekoliko brojeva Virovitičkog lista, ali i vrijednih savjeta kako biti dobar novinar i fotograf što će nam dobro doći u izradi sljedećeg broja „Cvrčka“.

Zahvaljujemo Flori i ICV-u na ugodnom druženju i stečenim novim iskustvima!