Jesenski sat

Autor: Božica FILIPOVIĆ VEG, 20. 9. 2014.

Jesen nam već polako kuca na vrata, a potaknuti i nadahnuti novim dizajnom šarenih i veselih čitanki, šestaši su odlučili organizirati jesenski sat Hrvatskoga jezika.

Na vlastitu inicijativu, a pod vodstvom nastavnice Božice Filipović Veg, ubrzo je pao dogovor. Jedni će donijeti jesenske plodove, drugi će urediti razredne panoe, ostali će prikupiti najljepše jesenske pjesme ili pak izraditi sliku od zrna kukuruza, graha i slično.

Na jedan, dva, tri – već smo krenuli, svatko sa svojim zadatkom. U tren oka panoi su bili urešeni raznobojnim lišćem i predivnim pjesmama kojima je glavna tema bila jesen. Našla se tu i poneka ukrasna tikvica koje su dečki spretno i domišljato pričvrstili na pano.

Djevojčice su ukrasile prozore kukuruzima, tikvicama, orasima, lješnjacima i ostalim plodovima u čijim okusima i mirisima tek počinjemo uživati.

Nakon što smo si stvorili divan ugođaj u učionici, pozabavili smo se analizom pronađenih pjesama i opuštenim razgovorom uživajući u potpuno jesenskom satu pozdravljajući nadolazeće godišnje doba.